Azgezmiş İzlanda Fotoğraf Gezisi

Gezimiz Reykjavik’ten başlayacak ve çok farklı güzelliklere sahip İzlanda’nın en keyifli fotoğraf rotalarını göreceğiz. Bazen güzel bir şelale önünde öğlen yemeği yerken bulacağız kendimizi, sonra bir bakmışız buzulların önünde foklarla birlikteyiz. Gün ışığı neredeyse 15 saat bizimle olacak. Bunu yaşamak ise ayrı bir deneyim olacak.

1. Gün: bugün uçak saatimize göre öğleden sonra kalacağımız mekana ulaşıp biraz dinlendikten sonra fotoğraf keşfine başlayacağız. Göreceğimiz yerler Rekyjavik sokakları, meşhur Hallgrímskirkja Klisesi, Sun Voyager ve ikonik binalar olacak. Akşam yemeği için konaklama mekanımıza döneceğiz.

2. Gün: Kahvaltının ardından bugün İzlanda’nın büyük şelalelerinden birini ve bir gayzeri ziyaret edeceğiz. Bir yanda buzullar bir yanda kaynayan yerin altını göreceğiz. Akşama doğru konaklayacağımız ikinci şehrimize ulaşmış olacağız. Akşam yemeği sonrası yorgun olmazsak içinden geçip yürüyeceğimiz çok ama çok keyifli bir şelale ziyaret edeceğiz, yorgun olursak da bir sonraki sabaha bırakabiliriz.

3. Gün: Bugün yolumuz Vik Köyü’ne doğru olacak. Bugün çok keyifli manzaralar göreceğiz. İzlanda’nın adeta maskotu olan Puffin kuşlarını görebiliriz. Black Sand Beach (siyah kum plajı) ziyaret edeceğimiz bir başka mekan. Günü Vik Köyü etrafında bir kaç farklı bölgede fotoğraf çekerek bitireceğiz. Bir de İzlanda’nın olmazsa olmaz atları var. Yol kenarında elverişli yerlerde durarak insana çok yakın ve alışkın olan atları, hem seveceğiz hem de fotoğraflarını çekeceğiz. Keyifli fotoğraflar sonrası akşam yemeği için yine konaklama yerimize döneceğiz.

4. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün, Vatnajökul Buzulu’na yakından bakacağımız bir körfezde fotoğraf çekmeye gideceğiz. Buzullara ilk defa bu kadar yakın olacağız. Bazen kırılıp süzülerek okyanusa gittiklerine şahitlik edeceğiz. Körfezin hemen karşı kıyısında elmas plajı diye adlandırılan plajda parıldayan buz parçalarının da fotoğraflarını çekeceğiz. Akşam olduğunda buzula yakın bir yerde konaklayacağız. Yakın dediğimiz yine 2 saat mesafede olacak.

5. Gün: Kahvaltımızın ardından Reykjavik’e doğru yola çıkacağız. Dileyenler Blue Lagun (Mavi Lagün) için rezervasyon yaptırıp (lagün rezervasyonunu gitmeden en az 4 hafta öncesinden yaptırmaları gerekiyor) 36-38 derece sıcaklıktaki volkanik kaplıca suyunda dinlenebilirler. Lagüne girmek istemeyenler dışarıda fotoğraf çekmeye devam edebilirler. Bugün konaklamamız Reykjavik’te olacak.

6. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün, seyredenlerin görünce tanıyacağı Game of Thrones (taht oyunları) dizinin çekilmiş olduğu bölgeye gidip güzel fotoğraflar çekeceğiz. Bu tam bir günümüzü alacak bir çekim gezisi olacak. Konaklamamız yine Reykjavik’te olacak.

7. Gün: Sabah uçağı ile İstanbul’a dönüşümüz başlayacak. Bu gezide kendinizi dünya dışında bir yerde gezmiş gibi hissedeceksiniz. Bir çok film şirketi aynı hislerle İzlanda’da çok fazla uzay veya dünya dışında bir yeri anlatan filmler çekmişler ve hala çekimi devam eden filmler var.

Gezi Tarihi: 16 Ağustos 2023 – 22 Ağustos 2023

Gezi Fiyatı: 1990 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • İzlanda içi tüm havalimanı transferleri
 • İzlanda içi tüm ulaşımlar
 • Fotoğraf danışmanlığı
 • İzlanda içi tüm konaklamalar
 • Seyahat sigortası
 • İngilizce, Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul, İzlanda, İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri
 • Tüm yemekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Özel harcamalarınız
 • Covid kapsamlı seyahat sigortası
 • Vize başvurusu (şahsi yapılacaktır)
 • Vize ücreti (vize için gerekli evraklar temin edilecektir)

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir. Fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan olacaktır.

Not: Geziye katılmak ve sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz. Gezimiz en az 5 en fazla 7 kişi ile yapılacaktır. Kişinin vizeye geç başvuru yapması ya da şahsi bir nedenden dolayı vize alamaması gezi katılımı için mücbir sebep teşkil etmez. Kişi gezi katılım bedelini ödemekle yükümlüdür.

Geziye katılmak isteyenler geçerli seyahat sözleşmesini imzaladıktan ve ön ödeme yaptıktan sonra geziye katılımları kesinleşmiş olur.

Fotoğraflar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir