Azgezmiş Hindistan Fotoğraf Gezisi

Yıllardır Hindistan’a gidip fotoğraf çekiyoruz ve her gittiğimizde daha da şaşırıyoruz. Bu gezimizde size en özel fotoğraf noktalarından oluşan harika bir rota sunacağız. Ek olarak Pushkar’da develerin satıldığı oldukça renkli bir festivale uğrayacağız ve yine çok renkli köyler göreceğiz.

1. Gün: Bugün Istanbul Havalimanı’ndan yola çıkıyoruz. Aktarmalı olarak Delhi’ye uçacağız.

2. Gün: Delhi Havalimanı’na ulaşacağız ve bir uçuş daha yapıp Jaipur’a gideceğiz. Otelimizde dinlenmeye çekileceğiz. Öğlen saatlerinde Jaipur’da Fillerle çıkacağımız Amber Kalesinde çok renkli ve çok keyifli fotoğraflar çekeceğiz. Buralarda renkli kıyafetleri ile özellikle kadınlar gönüllü modelimiz olacak. Hindistan’da herkes fotoğraf için poz vermeye hazır ve istekli. Kale sonrasında mimarisi ile bizi büyüleyecek olan Hawa Mahal’ı ve buradan gelip geçen çok renkli insanların fotoğraflarını çekeceğiz. Akşam otelimize döneceğiz konaklamamız ve akşam yemeğimiz yine Jaipur’da olacak.

3. Gün: Sabah kahvaltımızın ardından Jaipur’da dünden kalan yerleri ziyaret edeceğiz. Ardından Pushkar’a doğru yola çıkacağız. Burada kurulan festival alanında develerini satmaya getiren bir sürü satıcı olacak. Her yıl bir kere yapılan Pushkar deve festivali oldukça renkli ve keyifli geçiyor. Öğleden sonra ışığın yumuşadığı saatlerde  renkli kıyafetleri ile fuarı izlemeye gelen köy halkı, kukla gösterisi, müzikler ve danslar bize değişik fotoğraflar çekme imkanı verecek. Akşam üzeri otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Pushkar’da otelimizde olacak.

4. Gün: Sabah kahvaltımızın ardından bugün yine Pushkar deve festivalinde fotoğraf çekmeye devam edeceğiz. Günümüz Pushkar’da panayır alanı ve çevresinde kurulan renkli dükkanlar arasında geçecek. Değişik yöresel kıyafetli kişileri fotoğraflayacağız gün boyu. Konaklama ve akşam yemeği Pushkar’da otelimizde olacak.

5. Gün: Bugün kahvaltımızın ardından Agra için yola çıkacağız. Yolculuk yaklaşık 4 saat sürecek. Yolumuzun üzerinde uğrayacağımız bir fotoğraf mekanı olacak. Akşam üzeri muhteşem Taj Mahal’i ziyaret edeceğiz. Taj Mahal’in içinden çok dış kısmı oldukça fotoğraflık. Işığın yumuşadığı saatlerde hayli güzel fotoğraflar çıkacak. Konaklama ve akşam yemeği Agra’da otelimizde olacak.

6. Gün: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra çamaşır yıkayan kişileri fotoğraflamaya gideceğiz. Fotoğraf çekeceğimiz bir kaç özel bölgemiz daha olacak. Ardından öğleden sonra Delhi’ye gitmek üzere yola çıkacağız. Hindistan’da yolculuk çok keyifli ve renkli geçiyor. Yollarda, kamyonlar, develer her şey yanımızdan geçip gidiyor. Yol boyunca fotoğraf çekmeye devam edeceğiz yani. Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de otelimizde olacak.

7. Gün: Sabah kahvaltısından sonra fotoğraf için Delhi’deki en iyi mekanlardan biri olan Cuma Mescid’e gideceğiz. Burada Hindistan’daki müslümanları görebileceğiz ve fotoğraflayacağız. Sonrasında rikşa dedikleri bisikletlerle çarşı içinde çok keyifli bir tur yapacağız. Sih topluluğunu görebileceğimiz bir Sih Tapınağı’na gideceğiz. Bu tapınakta bahçeden başlayıp, kütüphane, yemekhane gibi yerlere girip değişik fotoğraflar çekeceğiz. Günün devamında yine Delhi’de bulunan Kutup Minar isimli,  oldukça estetik fotoğrafların çekildiği bir mekanda günü bitireceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Delhi’deki otelimizde olacak.

8. Gün: Sabah kahvaltımızı paket olarak alacağız ve gün doğumunda bi fotoğraf çekimi yapacağız. Her sabah insanların gelip dua ettiği kutsal bir mekanda gün doğumu fotoğrafları çekeceğiz. Sonrasında ise Delhi’de çok renkli bir turumuz olacak. Özel bir bölgeye gideceğiz. Zaten çok renkli olan Hindistan bu bölgede daha renklendirilmiş. Bütün duvarlar cıvıl cıvıl duvar resimleri ile kaplı. Burada bir süre fotoğraf çekeceğiz. Sonrasında otelimize döneceğiz biraz serbest zamanımız olacak. İsteyen fotoğrafa devam edebilir. İsteyen alışveriş yapabilir. Akşam yemeği otelimizde olacak.

9. Gün: Bu gece otel konaklamız yok gece 23:30’da havalimanına transfer olacağız. Her seferinde fotoğraf çekmeye doyamadığımız çok keyif aldığımız bu coğrafya sizi de kendisine hayran bırakacak eminiz. Hindistan’da bir çok farklı rota var. Bir kerede bitecek gibi değil. Geldiğinizde bugüne kadar neden gelmediğinizi sorgulayacaksınız. Delhi’den kalkan uçağımız aktarmalı olarak İstanbul’da olacak şekilde hareket edecek.

Gezi Tarihi: 4 Kasım 2022 – 12 Kasım 2022 

Gezi Fiyatı: 1190 USD (iki kişilik odalarda tek kişinin ödeyeceği fiyattır) – Tek kişi fiyat farkı: 340 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm konaklamalar (4 ve 5 yıldızlı oteller)
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (ilk gün erken varış olacağı için sabah kahvaltısı hariç)
 • Klimalı araçlarla tüm şehir içi ve şehirler arası ulaşım
 • Eski Delhi’deki Rikşa ücretleri
 • İngilizce ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Fotoğraf danışmanlığı
 • Özel seyahat sigortası
 • Müze, tapınak ve eski şehirlerin girişleri (fotoğraf makinaları için istenen ek ödemeler hariç)
 • Araç içi ikramlar, her gün kapalı şişe 1 adet içme suyu
 • Vergiler

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Delhi- Jaipur uçak bileti (şu anda yaklaşık fiyatı kişi başı 60 USD)
 • Hindistan vize ücreti
 • İstanbul – Delhi arası gidiş dönüş uçak bileti
 • PCR test ücreti (gittiğimiz tarihte hala istenirse)
 • Covid kapsayan sigorta
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilen dışındaki yemekler.
 • Yemeklerde alınacak tüm içecekler.
 • Bahşişler (bahşiş beklentisi vardır)

NOT: Geziye katılmak isterseniz info@azgezmis.com‘a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Gezimiz en az 8 kişi ile en fazla 12 kişi ile yapılacaktır. Gezi boyunca fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan olacaktır. Birlikte konaklamak istediğiniz bir oda arkadaşınız varsa bunu mutlaka belirtiniz.

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Fotoğraflar:
Hakkı Ceylan, Zehra Arslan Ceylan, Vedat Şentürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir